Sezon wakacyjny za nami, mamy więc dla Państwa kilka interesujących propozycji na jesienne dni:
Najbliższe webinarium zorganizujemy już 27 września. Tematyka spotkania: Papier, czy tworzywo sztuczne? Wybór wariantu korzystnego dla środowiska w kontekście śladu węglowego i środowiskowego / Certyfikacja wyrobów i procesów przetwórstwa tworzyw sztucznych.
Program wydarzenia:
– Nowości Natureef – Jaśmina Solecka, Natureef
– Obliczanie śladu węglowego i środowiskowego opakowań. Analiza sześciu przypadków opakowań do żywności. Porównanie wyników dla papieru i tworzywa sztucznego. – prof. Tomasz Nitkiewicz, ekspert Natureef
– Certyfikacja wyrobów i procesów przetwórstwa tworzyw sztucznych w całym łańcuchu dostaw od recyklingu do produktu gotowego – Marcin Konopczyński, prezes zarządu Almaland sp. z o.o., auditor wiodący: RecyClass Recycling Process, RecyClass Recycled Palstics Traceability, RecyClass Recyclability oraz auditor wiodący EuCertPlast Certification.
Rejestracja do wydarzenia tutaj:
17 października będziemy kontynuować dyskusję na temat stosowania regranulatów w opakowaniach z tworzyw sztucznych. O postawach prawnych i aktualnościach związanych z rozporządzeniem PPWR opowie mec. Ewa Badowska – Domagała. Studia przypadków dotyczące aplikacji recyklatów PCR przedstawi Oskar Nawrocki, CEO firmy Kablonex, a o bieżących aspektach praktycznych i przyszłości stosowania regranulatów opowie Małgorzata Szymczukiewicz z firmy KB Folie.
Rejestracja do wydarzenia tutaj:
16 listopada zapraszamy na webinarium dotyczące budowania strategii środowiskowej przedsiębiorstwa i wdrażania ESG. Temat zaprezentuje Wojciech Iwulski, Fundator i Prezes Zarządu, Fundacji Rozwoju Interim Management’u
Rejestracja do wydarzenia tutaj:
Wszystkie nasze webinaria rozpoczynają się o godz. 9:00 i trwają około 2 godzin.
Webinaria są bezpłatne dla członków Stowarzyszenia Natureef. Koszt uczestnictwa w pojedynczym wydarzeniu dla podmiotów spoza Natureef wynosi 400 zł. Po rejestracji do tych podmiotów zostanie wysłana faktura pro-forma, której opłacenie będzie warunkiem udziału w webinarium.
Trwają zapisy na wyjazd do Brukseli na międzynarodową giełdę kooperacyjną firm spożywczych oraz producentów opakowań. Wydarzenie odbędzie się 23 listopada w siedzibie NCBR na rue Belliard 40. Spotkanie organizują Pack4Food, Natureef, Sirris, Fraunhofer (DE), University of Hasselt oraz Flanders’ FOOD (w ramach projektu REPAC²).
Celem wydarzenia jest połączenie dostawców oraz odbiorców opakowań z papieru powlekanego, poprzez prezentacje oraz sesję spotkań B2B. To świetna okazja do poszerzenia swoich międzynarodowych kontaktów biznesowych!
Agenda wydarzenia:
Zainteresowane firmy prosimy o wypełnienie krótkiej ankiety oraz odesłanie jej na adres: kfrontczak@natureef.pl.
12 grudnia o godz. 10:00 rozpocznie się spotkanie podsumowujące projekt REPAC². Serdecznie zapraszamy nasze przedsiębiorstwa do udziału w wydarzeniu i zapoznaniu się z finalnymi osiągnięciami projektu.
Aby wziąć udział wydarzeniu należy przejść tutaj: